50bin
High Definition Multimedia Interface kısacası hdmi, Türkçe anlamıysa Yüksek Tanımlı Multimedya Arayüzü demektir. Hdmi geleceğin teknolojisi olarak öngürlümektedir, yalnızca kablo karmaşasını ortadan kaldıran bir teknoloji değil; bağlantı konusundaki yeni endüstri standardıdır. Üstelik Blu-ray Disc gibi yüksek çözünürlük teknolojileriyle de uyumludurhdmi

Dvi teknolojisine göre daha yeni bir teknoloji olan Hdmi standardı ise bir çok avantaja sahip. İğne sayısı ve sırası bakımından Dvi ile aynı özelliklere sahip Hdmi kablolar. Aslında Hdmi bağlantısının en büyük avantajı görüntü ve sesin tek kablo üzerinden sıkıştırma yapılmadan iletilebilmesidir. 5 Gbps bant genişliği ile Hdtv teknolojisini tam destekleyen Hdmi bağlantısı lie kayıpsız bir şekilde görüntü ve ses aktarımı mümkün olabiliyor.

Hdmi bağlantısını Blu-ray Disc oynatıcıları, Playstation 3, Bravia Home Theatre gibi hd aygıtlarınızın bağlantısı için kullanabilirsiniz size sağladığı muhteşem dijital görüntü ve ses kalitesi sayesinde amacınıza uygun olara maksimum keyif ve eğlencenin keyfine varırsınız.

Hdmi standart, gelişmiş ve yüksek tanımlı video ile çok kanallı ses sinyallerinin tek kablo üzerinden taşınmasını destekler. Dvb(-T, -S, -C) ve Atsc gibi Mpeg sıkıştırma yapılmış video verisinin akışını tanımlayan dijital TV standartlardan bağımsızdır. Bu tür veriler bir dekoder ile tamamen çözülmüş (sıkıştırılmamış video) olarak Hdmi çıkışına yönlendirilir.

Hdmi aynı zamanda 8-kanal, 192KHz, 24-bit sıkıştırılmamış ses desteği ile beraber Dolby Digital ve dts desteğine de sahiptir. Sürüm 1.3 ile beraber Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio gibi kayıpsız sıkıştırma yöntemleri de desteklenmeye başlamıştır.

Hdmi bağlantısının avantajları nelerdir?

1- High-Definition Ses ve Video

2- Basit Bağlanabilirlik

3- Entegre Kontrol

4- Otomatik format Ayarı

5- PC Uyumluluğu

Hdmi ürünleri nelerdir?

1- Hdmi Kablo

2- Hdmi - Dvi Kablo

3- Hdmi - Dvi Konnektör

4- Hdmi Splitter

5- Hdmi Switcher

6- Hdmi Repeater

Hangi ürünlerde hdmi bağlantı noktası vardır?

1- Televizyonlarda

2- Masaüstü bilgisayarlarda

3- Dizüstü bilgisayarlarda

4- Cep telefonlarında

5- Ev sinema sistemlerinde

6- Video oynatıcılarda

7- Video kayıt cihazlarında

8- Playstation 3'lerde